Sıfır Beden mi Delilik bu

Neslim Güvendeğer Doksat      25 Aralık 2013 Çarşamba      2070

 

 Sıfır Beden mi ?  Delilik Bu.

Yaratıcı modacıların ekserisi sıra dışı, hudutta veya şizotipal kişiliğe sâhip, genellikle de hemcinssel (homoseksüel) insanlardır. Bu özellikleri onları hem kadınları çok iyi anlamaya hem de sıra dışı eserler ortaya koymaya güdüler. Kadınlar başka bir kadının veya heteroseksüel bir erkeğin yanında soyunup dökünmeye, vücutlarındaki hataları sergilemeye çekinirler. Ama hemcinssel erkeklerle asla böyle bir rekabet veya mahcubiyet sorunu yaşamazlar. Onların eleştirilerini aşağılanma olarak değil, yapıcı ve yüceltici olarak dikkate alırlar. Sıfır beden

 

Çok tehlikeli ve %30 civarında ölümle sonuçlanan bir hastalık var: Anoreksia Nervoza. Bu yakınlarda 20 kiloya düşmüş bir hanım kızımız vesilesiyle tekrar gündeme geldi. Ben de çeşitli yayın organlarında konuyla ilgili yorumlarda bulundum.

 

Bu konuya girmemizin bir sebebi var. Anoreksiya Nervoza bir nev’î psikoz, yâni akıl hastalığı, delilik. Bu hastalar kaşektik duruma, canlı iskelet hâline gelmelerine rağmen kendilerini hâlâ şişman ve zayıflamaya muhtaç görürler. Bir deri bir kemik hâline gelmelerine rağmen âdeta ölüm orucu tutmakta ısrar ederler. İkna edilemezler; hâttâ bâzıları idrar söktürücüler, müshiller kullanır, kendilerini kustururlar. Bu arada kemikleri erir (osteoporoz), kan biyokimyaları dengesizleşir, âdetten kesilirler, dişleri dökülür, lanuga dediğimiz bebeklerdeki türden tüyler çıkar, sonunda da araya giren bir enfeksiyon veya metabolik dengesizlik sebebiyle kaybedilirler. Tedaviye oldukça dirençli bir hasta grubudurlar.

 

Bu işin erkek hemcinsselliğiyle ilişkisine gelince… Anoreksiya Nervoza kadınlara özgü bir hastalıktır. Erkek cinsiyetinden olup da bu hastalığa yakalandığı bildirilen pek az hastanın hepsi de hemcinsseldir!

 

Özellikle bir zamanların tek çizgili ünlü mankeni Twigy’den sonra onun ismiyle de anılır olmuştur. Aşırı güzel, bakımlı ve çekici olmaya kilitlenmiş kadınlar arasında incelik merakı yüzünden bir Anoreksiya Nervoza patlaması yaşanmıştır. Sonra bir miktar sönen bu salgın son dönemlerde hortladı. Adı da SIFIR BEDEN MODASI!

 

Sıfır kavramını ilk olarak Arap İslâm âlimleri icat etmişlerdir. Sıfır hem yokluğu hem de sonsuzluğu ifâde eden mucizevî bir kavramdır. Gerçek hayatta sıfır yoktur. Bir kadına “sen sıfır beden ol” demekle “öl, yok al” demek arasında da hiçbir fark yok.

 

Aklı başında hiçbir kadının böyle bir bilim ve akıl dışı modayı başlatabileceğine ihtimâl vermediğimiz için ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, ünlü moda desencilerinin hemen hepsinin erkek hemcinsseller olduğunu dikkate alınca, bu modayı başlatanın hastalıklı kafa yapısına sâhip bir erkek olması ihtimâli kafamıza dank etti!

 

Mankenler, şarkıcılar, “cemiyet hayatının gülleri” arasında bu moda fena hâlde yayılmakta. Defilelere bunlar çıkarılır oldu. Onlara özenen pek çok genç kızda ve hanımda da Anoreksiya Nervoza patlaması vâki oldu…

 

Hanımlar, biliniz ki hiçbir erkek canlı iskeletlerden hoşlanmaz. Canı ne onlarla görünmeyi, ne romans yaşamayı ne de seks yapmayı ister! Bu akıl ve tıp dışı safsataya Allah aşkına itibar etmeyin ve normâl, kendinize uyan kiloda kalın. Bu absürt moda elbet bir gün geçer ama dilerim can almadan, sağlık bozmadan geçsin.

 

Ve ey modacı ahâlisi, siz de Allah aşkına bu sapkınca özendiricilikten ve hastalıklı insanlar yaratmaktan vazgeçin.

 

Hepinize sağlıklı, normâl kilolu ve mutlu bir hayat diliyoruz.


 

Prof. Dr. M. Kerem Doksat, Doçent Dr. Neslim Güvendeğer Doksat – 27 Eylül 2006

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

Kerem Doksat Show TV de Zahide Yetiş ile 2

Prof. Dr. Mehmet Kerem Doksat, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ sebebiyle, 08.03.2016 tarihinde Show Tv'de Cahide Yetiş ile canlı...

Kerem Doksat Show TV de Zahide Yetiş ile

https://youtu.be/T4u3Ni2y7Bs...

Kerem Doksat Show TV de Zahide Yetiş ile 1

https://youtu.be/8AQsrmb31ZY...

SİGARA BIRAKMA VE HİPNOZ TEKNİĞİ

KEREM DOKSAT'TAN, UYGULAMALI SİGARA BIRAKMA HİPNOZ TEKNİĞİ. ...

ÇOCUKTA CİNSEL TACİZİ DEĞERLENDİRME VE GÖRÜŞME TEKNİĞİ

NESLİM DOKSAT, 2015 ŞİDDETİ ANLAMAK KONGRESİNDE ÇOCUKLARDA CİNSEL TACİZİ DEĞERLENDİRMEYE YÖNELİK KURS VERİYOR. ...

Web Tasarım Sapka.org   ©