Doçent Dr. Neslim Güvendeğer Doksat

Doçent Dr. Neslim Güvendeğer Doksat

 

 

Doçent Dr. Neslim Güvendeğer Doksat
Neslim Güvendeğer Doksat, 1969 yılında İzmir’de doğmuş, orta öğretim ve lise eğitimini 1980-1987 yılları arasında İzmir Amerikan Kolejinde tamamlamıştır. 1987-1993 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmasını takiben, 1993 Aralık ayında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde, çocuk ruh sağlığı ihtisasına başlamıştır. 1998 yılında “Çocuk Ruh Sağlığı Uzmanı” olarak ihtisasını tamamlamıştır.

1998-2002 yılları arasında İzmir-Menemen Devlet Hastanesine bağlı olarak görev yapmakta iken, Emiralem’de Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin sorumlu hekimliğini yürütmüştür.

2003-2005 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Ruh Sağlığı uzmanı olarak çalışmıştır.

2005 Nisan ayından itibaren çocuk ruh sağlığı alanındaki çalışmalarını İstanbul’da, eşi Prof Dr. Mehmet Kerem Doksat ile birlikte, Polimed Ruh Sağlığı Merkezi’nde” (www. doksat.com.) yürütmektedir.

Çocuk ve genç ruh sağlığı konusunda, 2007 senesinde, ANABABACA (Markiz Yayıncılık) ve 2011 senesinde ÇOCUK RUH SAĞLIĞI (Som Kitapçılık) isimleriyle basılmış iki adet kitabı bulunmaktadır. 2014 senesinde, "KUSURSUZ EBEVEYENLİK MÜMKÜN MÜ? ANABABALAR İÇİN BAŞUCU KİTABI"(Sigma Publishing) isimli eseri yayınlanmıştır.

Ek olarak, 2011 Dünya Psiko-onkoloji Kongresinde panelist konuşmacı olarak görev almış, yurt içi değişik psikiyatri kongrelerinde düzenlenen panellerde panelist konuşmacı olarak yer almıştır.

Uluslararası sitasyonlu Psikiyatri dergilerinde yayınlanmış makaleleri mevcuttur.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Fransızca bilir.

2013 Kasım ayından itibaren, Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamış olup, lisans ve yüksek lisans dersleri vermiştir.

20.11.2019 tarihinden itibaren doçentlik unvanı kazanmış olup, Beykent Üniversitesindeki öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.
ndoksat2.jpg
Web Tasarım Sapka.org   ©